Başbakan Yıldırım’dan Rusya Açıklaması

65. Dönem Hükümetinin Başbakanı Binali Yıldırım, Osmangazi Köprüsü’nün Yalova çıkışında basın mensuplarıyla bir araya geldi.

04 Temmuz 2016 Pazartesi, 10:00
yildirim

65. Dönem Hükümetinin Başbakanı Binali Yıldırım, Osmangazi Köprüsü’nün Yalova çıkışında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Burada gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Başbakan Yıldırım, Rusya ile Türkiye arasında 7 aydır bozuk olan ilişkilerin düzelmesine değinerek, şaşırtıcı bir durumun olmadığını Rusya ile Türkiye’nin atasının iyileştirilmesinin beklenen bir durum olduğunu söyledi. Uçak düşürülme olayı ve sonrasında ki sürecinin iki ülke tarafından da tenkit edilen bir durum olmadığını ifade eden Başbakan Yıldırım, o günlerin geride kaldığını ve artık düşmanların azaltılıp dostların çoğaltılacağını belirtti.

 

Akdeniz ve Karadeniz Bölgesi’nde Türkiye’ye komşu olan ülkeler ile kardeş olunması gerektiğine vurgu yapan Başbakan Binali Yıldırım, Kriz ortamı yaratmak yerine ilişkilerin güçlendirilerek ticaretin ve turizmin geliştirilmesi gerektiğinin ifade etti. 65. Dönem hükümeti olarak öncelikli hedeflerinin yatırımların arttırılması olduğunun altın çizen Başbakan Yıldırım, yeni bir Türkiye için birlik ve beraberlik içerisinde olunması gerektiğini söyledi. İsrail ile Türkiye’nin arasının normalleşmesi hususuna da değinen Başbakan Yıldırım, LAyd Leyla gemisinin Suriye’ye ulaştığını ikili ilişkilerin artık düzene bindiğini belirtti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir