Başbakan Yıldırım’dan Sert Açıklama

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmasında, Türkiye’de meydana gelen olayları eşleştiren dış ülkelerin önce kendi içlerinde yaşanan olaylara bakması gerektiğini söyledi.

13 Temmuz 2016 Çarşamba, 01:50

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmasında, Türkiye’de meydana gelen olayları eşleştiren dış ülkelerin önce kendi içlerinde yaşanan olaylara bakması gerektiğini söyledi. Avrupa ülkelerinde meydana gelen terör olaylarının dile getirilmediğini ifade eden Başbakan Yıldırım, ülke olarak siyahilerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmalar izlediklerini dile getirerek, Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) meydana gelen olaylara atıfta bulundu. NATO ülkelerinin dünya ülkelerinde meydana gelen terör olaylarına sessiz kaldığını ifade eden Başbakan Yıldırım, terör olaylarının tırmanmaması için NATO ülkelerinin daha duyarlı olması gerektiğini belirtti.

NATO’nun güvelik konseptinin yeniden gözden geçirilmesi gerektiğinin ifade eden Başbakan Binali Yıldırım, Avrupa ülkeleri başta olmak üzere modern dünyanın sürekli yenilendiğini belirterek, ülkelerin kendi değerlerini tekzip etmekten vazgeçmesi gerektiğini söyledi. DEAŞ terör örgütünün bu kadar rahat bir eylem zeminine olanak sağlayan ülkelerinde artık saflarını seçmesi gerektiğini ifade eden Başbakan Yıldırım, terörle mücadelenin sadece birlik ve beraberlik içerisinde yürütüleceğini belirterek, terörle mücadelede Türkiye’nin tüm ülkeler ile işbirliği içerisinde girebileceğini açıkladı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir