Başbakan Yıldırım’dan Tarihi Açıklama

65. Dönem Hükümetinin Başbakanı Binali Yıldırım, TRT Haber’de katıldığı canlı yayında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

28 Haziran 2016 Salı, 10:01
yildirim

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım TRT Haber’de katıldığı canlı yayında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. İlk olarak sözlerinde TSK tarafından terör örgütü PKK ile mücadele kapsamında başlatılan operasyonlarda şehitlik mertebesine yükselen asker ve polislerimiz için Allah’tan rahmet kederli ailesine başsağlığı dileyerek başlayan Başbakan Yıldırım, terörle mücadelede kararlılık mesajı verdi. Türkiye’yi yıpratmak isteyen PKK’nın arkasında bulunan güçlerinde adalet önünde hesap vereceğini ifade eden Yıldırım, yapılan yanlışların kimsenin yanına kalmayacağını vurguladı.

İsrail ile ikili ilişkilerin düzelmesi hususuna da değinen Başbakan Yıldırım, bunda enteresan bir durumun olmadığını ve İsrail Başbakanının bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı arayarak özür dilediğini ayrıca, Türkiye tarafından öne sürülen 2 şartın olduğunu ve bunlarında kabul edildiğini açıkladı. Sunulan şartlar konusuna da açıklık getiren Başbakan Yıldırım, ilk şartın Mavi Marmara Gemisine İsrail Savunma Ordusu tarafından yapılan saldırıda şehit düşen bireylerin ailelerine tazminat ödenmesi olduğunu diğer şartın ise, insani yardım konusunda kısıtlanan ve alt yapısını iyiden iyiye kaybeden Filistin üzerindeki Ambargonun kaldırılması olduğunu söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir