Başbakan Yıldırım’dan Terör Açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım, yaklaşık 8 yıldır sürdürülen “Siyaset Akademisi’nde 17. Dönem” isimli programa katılarak burada Türkiye’nin ana gündem maddesi olan terör sorunu hakkında açıklamada bulundu.

12 Temmuz 2016 Salı, 07:34
binali-yildirim-2jpg

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, yaklaşık 8 yıldır sürdürülen “Siyaset Akademisi’nde 17. Dönem” isimli programa katılarak burada Türkiye’nin ana gündem maddesi olan terör sorunu hakkında açıklamada bulundu. İlk olarak sözlerime 3713 Sayılı Terörle Mücadele kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından başta Doğu ve Güneydoğu olmak üzere ülke genelimde terör örgütü PKK mensuplarına yönelik başlatılan operasyonlarda şehitlik mertebesine yükselen asker ve polislerimize Allah’tan rahmet kederli ailesine ve Türk milletine başsağlığı dileyerek başlayan Başbakan Binali Yıldırım, terör örgütü ile mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini söyledi.

Terör sorununu kontrol altına almanın 65. Dönem hükümetinin birinci önceliği olduğunu ifade eden Başbakan Yıldırım, terörün artık Türkiye üzerinden silinmeye başladığını ve Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi ve diğer partilerin artık Ankara’da oturmak yerine doğuya gidip teşkilatlanması gerektiğini ifade ederek, Ankara’da oturup konuşmakla yapılan icraatları salvo etmekle bu işlerin yürümediğini açıkladı. Ayrıca Başbakan Yıldırım, Türkiye üzerinden bir yükün kaldırılması  isteniyorsa taşın altına herkesin elinin koymasını gerektiğini belirtti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir