Bayram Alışverişinde Alınması Gereken Önlemler

Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala Bursa Tüketiciler Derneği Başkanı Sıtkı Yılmaz, vatandaşı ucuzluk adına sağlıklarını riske atmamaları konusunda uyardı.

02 Temmuz 2016 Cumartesi, 19:16

Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala vatandaşlar alışveriş yapma telaşına düşerek çarşı pazara akın etti. Bayram alış verişi hususunda bireylerin bilinçsiz şekilde alışveriş yaptığını belirten Bursa Tüketiciler Derneği Başkanı Sıtkı Yılmaz, vatandaşı ucuzluk adına sağlıklarını riske atmamaları konusunda uyardı. Bireylerin ilk önceliğinin kredi ve krediye dayalı bir alışveriş olmasının sakıncalı bir durum olduğunun altını çizen Başkan Yılmaz, alışveriş sırasında bireylerin ceplerini düşünerek hesaplı alışveriş yapması gerektiğini belirtti.

Borçla bayram kutlanılmaması gerektiğini ve bireylerin önce bir alışveriş listesi yaparak öncelikli ihtiyaçlarını tedarik etmesi gerektiğine vurgu yapan Başkan Yılmaz, vatandaşların piyasayı araştırarak alışveriş yapması gerektiğini ifade etti. Bireylerin alışverişlerini sabah saatlerinde yapmasının önemine dikkat çeken Başkan Yılmaz, iftar saatlerinde çarşı ve pazarlarda fiyatların yükseldiğini ve bireylerin sabahleyin 20 liraya alacağı bir pantolonu akşam saatlerinde 30 liraya alabileceğini söyledi. Bireylerin ürün alırken yaka kısmındaki TSE ve TSEK işaretlerine bakması gerektiğinin altını çizen Başkan Yılmaz, vatandaşların satış sonrası garantili ürünleri alması gerektiğini ifade etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir