Beşiktaş 2. Bombayı Patlatıyor

Transfer dönemine hızlı girerek geçtiğimiz gün ezeli rakibi Fenerbahçe’den Gökhan Gönül’ü renklerine katan Beşiktaş’ın yeni hedefi ortaya çıktı.

02 Temmuz 2016 Cumartesi, 16:54
1467460499087

Yeni sezon hazırlıklarına ve transfer dönemine erken giren siyah beyazlı ekip transfere doymak bilmiyor. Geride kalan sezonu şampiyon olarak tamlayan ve kasasını dolduran Beşiktaş, dün ezeli rakibi Fenerbahçe’nin kaptanı Gökhan Gönül’ü renklerine katarak tarihi bir transferin altına imza attı.

Önümüzdeki sezon hem Lig’de hem de Şampiyonlar Ligi’nde yoluna devam edecek olan siyah beyazlı ekip bu sebepten dolayı takıma yeni takviyeler yapmaya devam ediyor. Savunma hattını sağlama almak isteyen siyah beyazlı yöneticiler bu doğrultuda 2015-2016 sezonunda Kasımpaşa’da kiralık olarak forma giyen Nijeryalı stoper Kenneth Omeruo’nun satın alma opsiyonuyla kiralanması hususunda kulübü Chelsea’yle masaya oturdu.

Uzun süren pazarlıkların ardından Beşiktaşlı yöneticilerin bu trafsleri gerçekleştirdiği ancak son kararı Kenneth Omeruo’nun vereceği öğrenildi.  Önümüzdeki günlerde Nijeryalı stoper ile İstanbul’da görüşecek olan siyah beyazlı yöneticilerin Omeruo’nun transferini de bitirerek defans hattını sağlama almak istiyor. Süper Ligi yakından tanıyan ve geçtiğimiz sezon Kasımpaşa’da 34 müsabakanın 25’ine çıkan Omeruo’nun bu transfere sıcak baktığı ancak ilk 11 şartı istediği ortaya çıktı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir