Beşiktaş, Santos’u Transfer Edecek

Sezonu şampiyon olarak kapatarak kasasını dolduran Beşiktaş, Valencia’lı Aderlan Santos’u transfer etmek için çalışmalara başladı.

13 Haziran 2016 Pazartesi, 21:51
5031137

Sezonu şampiyon olarak kapatma başarısı gösteren Beşiktaş’ta yeni sezon için çalışmalar başlatıldı. Önümüzdeki sezona güçlü bir defans hattı ile girmek için yoğun caba sar eden Beşiktaşlı yöneticiler, Transfer hattına öncelik 2 defans hattı ile başlamak istiyor. Bu kapsamda Türkiye’den ziyade Avrupa’dan 2 defans futbolcusu transfer etmek isteyen yöneticiler ilk olarak ibreyi Valencia’nın da ilgilendiği Gustavo Gómez’e çevirdi. Diğer yandan peşinde Porto ve Boca Juniors’ında olduğu Paraguaylı defans oyuncusu için kulübe gelen teklifler nedeniyle bonservisi yüksek tutulduğu öğrenildi. Böylelikle kızışan rekabet sebebiyle Beşiktaş’ın bu transferi gerçekleştirmesi zor görünüyor.

Diğer yandan Gustavo Gómez’e alternatif olarak düşünülen Adrelan Santos’un transferinde Valencia kulübü ile anlaşma aşamasında olduğunu öğrenildi.  Siyah Beyazlılar, Brezilyalı başarılı stoperin, Valencia’nın teknik direktörü Pako Ayestaran’ın gelecek sezonda şans vermeyeceğinin farkında. Valencia Kulübü ile sözleşmesi 2020’de sonra erecek olan 27 yaşındaki Aderlan Santos’un İstanbul’a gelişi Gustavo Gomez’in transfer edilmesinden daha karlı ve verimli olacağının farkında olan Beşiktaş Kulübü yöneticileri bu transferi gerçekleştirmek için yoğun mesai harcadığı belirtildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir