Brexit ABD’yi Etkilemeyecek

Federal Rezerv Sistemi St. Louis Sorumlusu James Bullard, Brexit kararının Amerika Birleşik Devletleri’ni her hangi bir şekilde etkilemeyeceğini söyledi.

17 Temmuz 2016 Pazar, 05:21
750x-1

Geçtiğimiz gün Amerika Birleşik Devleleri’ndeki bir çok siyasi isminde katıldığı resmi yemeklerden birisi olan organizasyona katıldığı belirtilen Federal Rezerv Sistemi Saint Louis kenti sorumlusu James Bullard, yemeğin ardından basın mensupları tarafından yöneltilen sorulara kısa cevaplar verdi.

Yemek organizasyonunun gerçekleştirildiği mekandan çıktığı esnada karşısında basın mensuplarını bulan James Bullard’ın kendisine yöneltilen Suriyeli mültecilerin ABD ekonomisine olumsuz etkilerinin olup olmadığı yönünde ki soruya ‘Bunları ortaya atan kişi ya da kuruluşların ekonomik birikimleri ve görüşleri nelerdir bilmiyorum ancak arkadaşlarımızın yiyip içtiği şeylere dikkat etmelerinde fayda var’ cevabını vererek tartışmalara neden oldu.

Suriyeli mültecilerin Amerika Birleşik Devletleri ekonomisini olumlu yönde etkileyeceğine ilişkin sinyaller veren Fed St. Louis sorumlusu James Bullard Brexit kararı hakkında da alışılmışın dışında yorumlarda bulundu. İngiltere gibi ABD’nin ortağı olarak nitelendirilen bir ülkenin dahil olduğu Birleşik Krallık isimli siyasi birlikteliğin Avrupa Birliği’nden ayrılma yönünde aldığı kararın ardından bir çok küresel şirketin şirket merkezlerini Londra’da taşımasına rağmen, kararın Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık ülkelerini etkilemeyeceğini dile getiren Bullard, ‘Şaşırtıcı sorular soruyorsunuz, raporları okumadığınız ortada, derslerinize daha çok çalışsanız iyi edersiniz’ ifadelerini kullandığı belirtildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir