Cumhurbaşkanı Erdoğan: “AB İçin Yeni Bir Dönemin Başlangıcı”

Türkiye Cumhuriyeti’nin 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, TÜMSİAD tarafından verilen iftar yemeğine katılarak burada gündeme dair açıklamalarda bulundu.

25 Haziran 2016 Cumartesi, 11:56
ab

Türkiye Cumhuriyeti’nin 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD ) tarafından  Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde verilen iftar yemeğine katılarak burada gündeme dair açıklamalarda bulundu. Konuşmalarına, İngiltere’de yapılan reform ve çıkan sonuca değinerek başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, reform sonucunun tüm İngiltere halkı için hayırlı olması dileğinde bulundu. Tüm dünya ülkeleri gibi Türkiye’nin de referandum sonucunun ‘evet’ olarak çıkmasını beklediğini ifade eden Erdoğan, çıkan sonucun hem İngiltere hem de Avrupa Birliği (AB) için yeni bir dönemin başlangıcı olduğunu belirtti.

Türkiye’nin Avrupa Birliği’ni (AB) önemsediğini ve bu yolda çaba sarf ettiğini ancak sürekli bir oyalandığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, müzakere masasında Türkiye’nin ayrıt edildiğini söyledi. AB tarafından alanın ekonomik ve demokratik standartları Türkiye halkının refahı için önemsediklerini belirten Erdoğan, Türkiye’nin bu kriterleri yerine getirmesindeki tek nedenin milletin huzurunu sağlamak için olduğunu söyledi. Sorunun Türkiye’den değil Avrupa Birliği’nden kaynaklanmadığına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB’nin sorgulamayı samimi şekilde yapması gerektiğini söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir