Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Asla Teröre Taviz Vermeyiz”

12. Cumhurbaşkanını Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Külliyesi’nde Doğu ve Güneydoğu’dan gelen kanaat önderlerini iftar programında ağırladı.

24 Haziran 2016 Cuma, 11:19
230620162217572255777_2

12.Cumhurbaşkanını Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Külliyesi’nde Doğu ve Güneydoğu’dan gelen kanaat önderlerini iftar programında ağırladı. Düzenlene iftar yemeğinin ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bölücü terör öğütleri karşınsa Türkiye’nin dimdik duracağını ve asla taviz vermeyeceğimi söyledi. Operasyonların gece gündüz ayrımı yapılmadan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından devam ettirildiğini ifade eden Erdoğan, asla yılmayacaklarını ve bölgede son silah bırakılana kadar operasyonların devam edeceğini açıkladı. Devletin başlıca görevinin vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak olduğunu ve bu doğrultuda bütün güçleri ile mücadele verdiklerinin altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, seferberlik içerisinde olduklarını ve bu şekilde devam edeceklerini söyledi.

Almanya’da meydana gelen silahlı saldırı ve Fransa’da işçiler tarafından başlatılan protesto yürüyüşlerini hatırlatan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dünya ülkelerinin farklı bir geleceğe doğru sürüklendiğini ifade etti. Terörü savunan ve destekleyen ülkelerin başında şuan terör sorunun olduğunun altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’de meydana gelen terör olaylarına sessiz kalan ülkelere aynı şekilde cevabın verileceğini açıkladı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir