Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Benim Adıma Takip Ediyor”

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni uygulanan dış politika çerçevesinde İsrail ile gelişen normalleşme süreçlerinin Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın tarafından kendi adına takip edildiğini ifade etti.

11 Temmuz 2016 Pazartesi, 23:50
indir (1)

Cumhurbaşkanı Erdoğan NATO Liderler Zirvesi dönüşünde Türkiye’nin uyguladığı yeni dış politikalar hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin yeni bir yol haritası gerçekleştirerek komşu ülkeleri ile sıfır sorun politikasına geri döndüğünü belirten Erdoğan, İsrail ile olan ilişkilerin ise takibinin kendi adına Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın tarafından gerçekleştirildiğini ifade etti.

FİLİSTİN İÇİN GÖNDERDİĞİMİZ YARDIMLARA İSRAİL TARAFINDAN OLUMSUZ YAKLAŞIM YOK

Filistin’in Türkiye için çok önemli ve değerli bir yerde olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail ile yapılan yeni mutabakatlarda bu önemin göz ardı edildiği ve taviz verildiğini noktasında söylenenlerin doğru olmadığını ve gerçeği yansıtmadığını belirterek, aksine Filistin’in ve Gazze’nin bütün şartları göz önüne alınarak imzalanmış bir protokoldür dedi. Filistin’de yapımı tamamlanmış 200 yataklı bir hastanenin de tamamlandığını belirten Erdoğan, Türkiye olarak Filistinli kardeşlerimiz için elimizden gelen her ne varsa onu gerçekleştireceğiz dedi. Avrupa Birliğine üye ülkelerin Filistin için verdiği sözleri yerine getirmediğine dair atıfta bulunan Erdoğan, Avrupa Birliği üyesi ülkelerinin verdiği destekten daha çok Türkiye olarak destek veriyoruz dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir