Cumhurbaşkanı Erdoğan “Gazze’de Yarımlar Devam Edecek”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Polonya’da düzenlenen NATO Liderleri Zirvesi sonrasında, programa katılan gazeteciler ile bir araya geldi.

11 Temmuz 2016 Pazartesi, 21:02
5782912a67b0a943505ff24a

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Polonya’da düzenlenen NATO Liderleri Zirvesi sonrasında,  programa katılan gazeteciler ile bir araya geldi. Gazeteciler tarafından yöneltilen sorulana samimi cevap veren Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İsrail ile Mavi Marmara Gemisi saldırısı sonrası bozulan ikili ilişkilerin varılan mutabakatın ardından iyileştirilme sürecine girmesinin, yıllardır ulaşımı ve alt yapısı kısıtlanan Gazze üzerindeki ambargonun kaldırılmasıyla birlikte gönderilen Lady Leyla isimli insani yardım gemisinin Gazze’de yaşayan Filistin halkına bayram hediyesi olduğunu söyledi.

Her ay düzenli olarak insani yardım gemilerinin Gazze’ye gönderileceği ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ayrıca bölgede Türkiye tarafından yatırımların yapılmaya başlanılacağını belirtti. Gazze’de TOKİ tarafından yeni yerleşim yerlerinin yapılacağını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni hastanelerin, okulların temellerinin önümüzdeki günlerde atılacağını dile getirdi. 200 Yataklı bir hastanenin yapının tamamlandığını ve iç dizaynı için gerekli malzemelerin siparişlerinin verildiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, malzemelerin ulaşmasıyla birlikte montelerinin tamamlanacağını belirtti. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gazze’deki alt yapı sorunun ortadan kaldırılması üzerine yeni yatırımların başlatıldığını ve Gazze’nin temel sorunu olan su ve elektrik hususunda çalışmaların başladığını ifade etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir