Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Mısır Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bayram namazını Ataşehir Mimar Sinan Camii’nde kıldıktan sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

06 Temmuz 2016 Çarşamba, 10:00
aciklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bayram namazını İstanbul Ataşehir Mimar Sinan Camii’nde kıldıktan sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. İsrail ile varılan mutabakatın ardından Lady Leyla gemisinin Gazze’ye demir atmasına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gazze’de bulunan Filistin halkının acısının ulaştırılan insani yardım malzemeleri ile azda olsa dindirildiğini söyledi. Son günlerde ülke gündeminde geniş yer bulun Rusya ve İsrail ile atılan adımlara benzerlerin Mısır ve Suriye ile atılabileceği iddialarına da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya ile varılan anlaşmanın ve İsrail ile imzalanan mutabakat çerçevesinin farklı olduğunu, Mısır’ın çerçevesinin farklı olduğunu söyledi. Mısır halkı ile bir sorunun olmadığının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, asıl sorunun Mısır yönetimi ile olduğunu açıkladı.

Geçtiğimiz ay içerinde Mısır’ın devrik lideri Mursi’ye verilen ağırlaştırılmış hapis cezası ve 11 masum gazeteciğe verilen idam cezasına değinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mısır’ın Kahire Ceza Mahkemesi tarafından verilen cezaların masaüstü olduğunu ifade etti. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm İslam aleminin mübarek Ramazan Bayramını en içten dilekleriyle kutladığını söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir