Cumhurbaşkanı’ndan Rusya Açıklaması

12. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesi hakkında basın mensuplarına bilgi verdi.

30 Haziran 2016 Perşembe, 14:37
cumhurbaskani

24 Kasım 2015 tarihinde Rusya Federasyonu Hava Kuvvetlerine ait Sukhoi Su-24M tipi savaş uçağının Türkiye sınırlarını ihlal ettiği gerekçesiyle, Türk Hava Kuvvetleri tarafından düşürülmüş ve bunun ardından Rusya Türkiye ilişkileri çıkmaza girmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanlığı personeliyle iftar yemeğinde bir araya geldi. 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bu hususta gerçekleştirdiği telefon görüşmesi hakkında burada basın mensuplarına bilgi verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, her iki ülkenin de menfaatleri doğrultusunda bir görüşme gerçekleştirildiğini ve görüşmenin olumlu şekilde geçtiğini söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmesinde Türkiye Rusya ilişkilerinin biran önce eski seviyesine ulaştırılması için mutabık kaldıklarını açıklayan Cumhurbaşkanı recep Tayip Erdoğan, Vladimir Putin ile 9’uncu ayda Çin’de gerçekleştirilecek G-20 zirvesinde daha kapsamlı bir görüşme yapma kararı aldıklarını ifade etti. Başkan Putin ile görüşmelerinde ana gündem maddelerinden bir tanesinin de turizm sektöründe meydana gelen aksaklıklar olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Turizm sektöründe kapıların ardına kadar açılması için Vladimir Putin ile mutabık kaldıklarını açıkladı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir