Darbe Girişimi Sonrası İlk Ortak Açıklama

Başbakan Binali Yıldırım ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz Darbe girişimi sonrası ilk defa basın mensuplarının karşısına geçerek açıklamada bulundu.

20 Temmuz 2016 Çarşamba, 15:14
597983

Başbakan Binali Yıldırım ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz Darbe girişimi sonrası ilk defa basın mensuplarının karşısına geçerek açıklamada bulundu.  İlk olarak sözü CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu alarak, 15 Temmuz gecesi milletin büyük bir travma yaşadığını ve kendi demokrasisine sahip çıkarak kendini Fetulahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensupları tarafından sıkılan mermilerin önüne siper ettiğini belirterek, yaşanılan darbe girişiminin milletin iradesi ile bertaraf edildiğini söyledi. Milletin kendi demokrasisine ve kendi geleceğine sahip çıktığını ifade eden Genel Başkan Kılıçdaroğlu, meydanların vatan hainlerine karşı boş bırakılmaması gerektiğini ve halkın demokrasi nöbetine devam etmesi gerektiğini belirtti.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’ndan sonra söz alan Başbakan Binali Yıldırım, provokasyonlara asla izin verilmeyeceğini ve bu tip girişimlerde bulunanlara gereken cevabın verileceğini ifade etti. Bazı olumsuz resimlerin sosyal medyalar üzerine paylaşıldığını ve halkı galeyana getirilmeye çalışıldığının farkında olduklarını ve insanları tespit ederek gerekli müdahalelerde bulunulacağını belirten Başbakan Yıldırım, Türkiye Cumhuriyeti’nin bir hukuk devleti olduğunu ve bu çizginin dışına çıkmadan milletine yanlış yapanları adalete tespit edeceklerini söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir