Denetimlerde Mobil Uygulama Dönemi Başlıyor

Sincan Belediyesi tarafından Zabıta ekiplerinin sahada veri alışverişini hızlandırmak adına Mobil Uygulama geliştirildi.

02 Temmuz 2016 Cumartesi, 23:03
ankara

Ankara’nın Sincan Belediyesi, bilişim yetkilileri tarafından zabıta ekiplerinin saha da veri alışverişini hızlandırmak ve bunun yanı sıra ekipler arasında iletişimi kolaylaştırmak adına Mobil Uygulama geliştirildi. Zabıta ekipleri şeker ve tatlı üretim işletmelerine Ramazan bayramı öncesi kontrole çıkmaya başladı. Bilişim yetkilileri tarafından geliştirilen Mobil Uygulama 3 zabıtaya 1 tane şeklinde geçtiğimiz gün dağıtılmıştı. Ekipler kontrol sırasında işletmelerde satışa sunulan şeker, lokum ve tatlı çeşitlerinin fotoğraflarını çekiyor. Çekilen fotoğraflar mobil uygulama vasıtasıyla Sincan Belediyesi yetkililerinin sistemine direk düşüyor. Bu sayede ekipler hem zamandan kazanıyor hem de işletmeciler ile bire bir bağlantı kurmak zorunda kalmıyor.

Zabıta ekipleri tarafından yapılan denetimleri online şekilde bilgisayar başından en küçük ayrıntısına kadar kontrol eden Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Zabıta ekiplerinin sahada olumsuz gördüklerini ihlalleri ve eksiklikleri uygulama sayesinde fotoğraflayarak yada videoya alarak merkeze ilettiklerini söyledi. Bu sayede ortadaki adaletsizlikleri de minimum seviyeye indireceklerinin altını çizen Başkan Tuna, Sincan esnafının Mobil Uygulamadan mutlu olduğunu ifade etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir