Diyanet İşler Başkanı’ndan TBMM Başkanı Korkmaz’a Ziyaret

15 Temmuz günü FETÖ’cüler tarafından gerçekleştirilen darbe girişimi sonrası, Diyanet İşler Başkanı Mehmet Görmez ile 81 ilin 81 müftüsü TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ı ziyaret etti.

21 Temmuz 2016 Perşembe, 02:27
diyanet-isleri-baskani-gormez

15 Temmuz Cuma günü FETÖ’cüler tarafından gerçekleştirilen darbe girişimi sonrası, Diyanet İşler Başkanı Mehmet Görmez ile 81 ilin 81 müftüsü Türkiye Büyük Millet Meclisi ( TBMM ) Başkanı İsmail Kahraman’ı ziyaret etti. Samimi bir  havada geçen ziyaret kapsamında açıklamalarda bulunan TBMM Başkanı Korkmaz, 15 Temmuz Cuma günü yaşananlarda büyük bir ders aldıklarını ve İnsanların ne kadar afyonlanabildiğini, eğitimin ne kadar mühim olduğunu anladıklarını ifade etti. Yaşanan bu süreçte aziz Türk Milleti’nin büyük katılarıyla darbe girişiminin bertaraf edildiğini belirten Başkan Korkmaz, milletin sokaklardan çekilmemesi gerektiğini ve henüz tehlikenin geçmediğini söyledi.

AZİZ MİLLETİN FERASETİ VE DİREYETİ İLE ÇOK BÜYÜK BİR BADİRE ATLATILDI

Türk Milleti’nin kendi demokrasisine ve geleceğini sahip çıktığını ifade eden Diyanet İşler Başkanı Mehmet Görmez, Türk halkının feraseti ve dirayeti ile büyük bir badirenin atlatıldığını ancak TBMM Başkanı Korkmaz’ın da dediği gibi henüz mücadelenin bitmediğini ve halkın sokakları terk etmeyerek demokrasi nöbetine omuz omuza vererek devam etmesi gerektiğinin altını çizdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir