Facebook Yeniliklere Doğmuyor

Sosyal medya üzerinde en çok kullanıcısı bulunan Facebook, anlık sohbet uygulaması olan Messenger’da bazı değişikliklere gitmeye hazırlanıyor.

04 Temmuz 2016 Pazartesi, 18:40
facebook-messenger

4 Şubat 2004 tarihinde Harvard Üniversitesi’nde eğitim gören Mark Zuckerberg tarafından kurulan ve ilk olarak okul bünyesinde kullanılmaya başlayana daha sonra ise Boston civarından başlayarak tüm dünya geneline adım adım yayılan ve günümüzde dünyada en çok ziyaret edilen sitelerden bir tanesi konumuna gelen, bunun yanı sıra sosyal medya üzerinde en çok kullanıcısı olan sosyal paylaşım sitesi olan Facebook yeniliklerine bir yenisini daha eklemek için çalışma başlattığı açıklandı.

Facebook’un anlık sohbet uygulaması olan Messenger’da yeniliklere gitme hazırlığında olan şirket, Chat botları üzerinde yoğun bir çalışmaya gittiği ve önümüzdeki günlerde bam başka bir yenilik ile kullanıcıları karşısına çıkacağı Facebook’un Mesajlaşma Ürünleri Bölümü Başkan Yardımcısı David Marcus, tarafından açıklandı. 10 binlerce geliştiricinin Mayıs ayından bu yana Messenger botları üzerinde çalıştığını belirten Marcus, ayrıca denemeler için yaklaşık 23 bin hesabında Bot Engine aracı için oluşturulduğunu ifade etti. Diğer yandan sosyal medya devi tarafından getirilecek olan güncellemeyle birlikte Messenger’ın logosunda da bir değişiklik yapılacağı ortaya atıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir