Fenerbahçe’de 10 Numara Bilinmezliği

Diego Ribas’ın takımdan ayrılmasının ardından 10 numaralı forma için transfer harekatı başlatan sarı lacivertli kulüpte, gündeme Valbuena geldi.

05 Temmuz 2016 Salı, 15:09
1467659172214

2 yıl önce büyük umutlarla transfer edilmesine rağman beklenenin tam aksine bir performans göstererek hem taraftarı hem de yönetimi hayal kırıklığına uğratan Diego Ribas’ın Can Bartu Tesisleri’ne alınmaması ve bunun hemen arkasına Başkan Aziz Yıldırım tarafından takım bulması yönünde talimat vermesiyle birlikte boşalan 10 numaralı formanın kime verileceği sorusu güdeme geldi. Roma’dan dönen Salih Uçan’ın 10 numaralı formayı giymesi yönünde milyonlarca kullanıcısı olan Instagram üzerinden taraftarın kampanya başlatmasına rağmen buna kulak asmayan sarı lacivertli kulüpte gündeme gelen ilk isim Twente’de gösterdiği başarılı grafik ile devlerin listesinde ilk sıraya oturan Hollanda asıllı Faslı futbolcu Hakim Ziyech oldu.

Twente Kulübü ile Hakim Ziyech hakkında bilgi alan sarı lacivertli kulübün bu transferi gerçekleştirmek için kesenin ağzını açtığı öğrenildi. Hakim Ziyech’ın gelmeyi kabul etmemesi durumda ise alternatifi olarak düşünülen Lyon’un on numarası Mathieu Valbuena, takıma takviye yapılacağı öğrenildi. Diğer yandan Mathieu Valbuena dün sürpriz bir şekilde resmi Instagram hesabı üzerinden Fenerbahçe Spor Kulübü’nü takibe aldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir