Fenerbahçe’den Ziyech Atağı

Diego Ribas’ın takımdan ayrılmasının kesinleşmesinin ardından 10 numara arayışına giren sarı lacivertli yöneticiler, Hakim Ziyech’in transferi için Twente ile masaya oturmaya hazırlanıyor.

15 Temmuz 2016 Cuma, 20:29
1468532344920

2 sezon önce büyük umutlar ile transfer edilmesine rağmen beklenin tam aksine bir performans göstererek hem taraftarını hem de sarı lacivertli yöneticileri büyük hayal kırıklığına uğratan Diego Ribas’ın Başkan Aziz Yıldırım’ın talimatı ile Can Bartu Tesislerine alınmaması üzerime başlayan kriz dönemi, Ribas’ın Flamengo ile anlaşmasının ardından sona ermişti. Henüz resmi imzaların atılmamasına rağmen bu transfere kesin gözüyle bakan sarı lacivertli yöneticiler, Brezilyalı futbolcu Diego Ribas’dan boşalacak olan 10 numaralı forma için transfer çalışmalarına başladı. Fenerbahçeli yöneticilerin bir süredir ilgilendiği ancak 8 milyon Euro gibi yüksek bir maliyeti olduğu için transferini askıya aldığı Hakim Ziyech için kolları tekrar sıvayarak Twente kulübü ile masaya oturmaya hazırlanıyor.

Diğer yandan Twente ekibinin genel direktörü Ted van Leeuwen tarafından Hakim Ziyech’in satılacağına yönelik bir açıklama geldi. Leeuwen tarafından yapılan açıklamada, Hollanda ekibinin mali krizden dolayı yıldız futbolcu Hakim Ziyech’ni satacağını ancak bu durumun bonservisinde indirime gidileceği anlamına gelmediğini ifade etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir