Fransa Kana Bulandı: 84 Ölü!

Fransa’nın Nice kentinde düzenlenen Bastille Günü etkinliklerinde, yerel saate göre 22.45 sıralarında terör saldırısı meydana geldi. Henüz herhangi bir terör örgütünün üstlenmediği saldırı, kamyon ile yapıldı.

15 Temmuz 2016 Cuma, 13:06
son-dakika-haberleri-fransa-da-teror-saldirisi

Fransa’nın Nice kentinde düzenlenen Bastille Günü etkinliklerinde, yerel saate göre 22.45 sıralarında terör saldırısı meydana geldi. Henüz herhangi bir terör örgütünün üstlenmediği saldırı, saatte 90 kilometre hızla kutlamaların gerçekleştirildiği Promenade Des Anglais caddesine bir kamyonun dalamasıyla düzenlendi. Kutlamaların olduğu bölgeye kamyonun hız kesmeden girmesi sonucu 84 kişi hayatını kaybetti. Dünya basınında geniş yer bulun terör saldırısında ilk belirlemelere göre 50’si ağır 115 kişinin de yaralandığı ifade ediliyor.

Fransa basınından saldırıya ilişkin yapılan ilk açıklama, kamyon ile terör saldırısını düzenleyen şahsın uzun süredir Fransa’da yaşadığı ve aslen Tunuslu olduğu ifade belirtildi. 31 yaşındaki saldırganın yapılan araştırmalarda her hangi bir terör örgütü ile bağlantısı olmadığı açıklanırken, saldırganın Fransız polisi tarafından öldürüldüğü ve kamyon içerisinde yapılan aramada bulunan mühimmat ile bombanın sahte olduğu açıklandı. Diğer yandan Fransa hükümeti ulusal kutlamalarında meydana gelen saldırı sonrası 3 günlük yas ilan ettiğini devlet televizyonundan açıkladı. Fransız polisler tarafından ölü ele geçirilen şahsın ismi açıklanmazken, zanlının konakladığı ev ve çevresinde arama faaliyetlerinde bulunulduğu öğrenildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir