Galatasaray’da Telles Dönemi Sona Eriyor

Büyük umutlarla transfer edilmesine rağmen beklenenin altında bir performans gösterdiği gerekçesiyle İnter’e kiralık olarak gönderilen Alex Telles takımdan ayrılma kararı aldığı iddia edildi.

21 Haziran 2016 Salı, 21:08
5033471

Geride kalan sezonda vasat bir görünüm sergileyerek taraftarını hayal kırıklığına uğratan Galatasaray Kulübü’nde yeni sezon hazırlıkları ve transfer dönemi erken başladı. Bu kapsamda büyük umutlarla transfer edilmesine rağmen beklenin altında bir performans gösterdiği gerekçesiyle İnter’e kiralık olarak gönderilen Alex Telles’in takımdan ayrılma kararı aldığı ve Porto Kulübü’nden gelen teklifi menajeri ile Galatasaray Kulübü Yöneticilerine ilettiği öğrenildi. Önümüzdeki yıl için UEFA tarafından verilen men cezası nedeniyle kulüpte maliyeti yüksek futbolcular tutmama kararı alan Galatasaray Yöneticiler,  Alex Telles için Portekiz’in Porto kulübünden gelen teklifi değerlendireceği ve bonservis ücreti konusunda anlaşma sağlanır ise zorluk çıkartmayacağı öğrenildi.

2017-2018 yılı sonuna kadar sözleşmesi bulunan başarılı futbolcu Alex Telles’in satılması durumunda maliyeti düşük yerli futbolculara yöneleceği öğrenilen Galatasaray Kulübü yöneticileri, bu kapsamda PTT 1. Lig’de oynayan futbolcuları kadrosuna katacağı öğrenildi. Diğer yandan takım içerisinde ilerleyen yaşına rağmen oynamak istediğini gerekirse ücret talep etmeyeceğini söyleyen Sabri Sarıoğlu’nun da önümüzdeki yıl için PTT 1. Lig ekiplerine transfer edilmesi Galatasaray Kulübü Yöneticilerinin gündeminde olduğu öğrenildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir