Galatasaray’dan Oumar Niasse Atağı

Bir dönem Hamza Hamzaoğlu tarafından önerilen, ancak yüksek bonservis bedeli nedeniyle transfer gerçekleştirilmeyen Oumar Niasse tekrar sarı kırmızılı ekibin gündemine geldi.

19 Temmuz 2016 Salı, 23:01
niasse

Yeni sezon için iddialı bir kadro kurma hazırlığına giren sarı kırmızlı ekipte bir dönem Hamza Hamzaoğlu tarafından önerilen, ancak yüksek bonservis bedeli nedeniyle transfer gerçekleştirilmeyen Oumar Niasse tekrar gündeme geldi. 18 milyon Euro karşılığında Everton’a transfer olan ancak burada bekleneni karşılayamayarak kulübenin yolunu tutan yıldız futbolcu Oumar Niasse geçtiğimiz sezon Premier Lig’de çıktığı 5 müsabakada skora katkıda bulunmadı. Everton teknik direktörü Robert Koeman tarafından Avusturya kampına götürülse de yeni sezonda istenmediği yönetime bildirilen yıldız futbolcu Oumar Niasse için atağa geçen sarı kırmızılı ekip bu transfer için kesenin ağzını açacağı öğrenildi. 26 yaşındaki yıldız oyuncu Oumar Niasse için son yıllarda futbola büyük yatırımalar yapan Çin ekiplerinin de devrede olduğu ancak sarı kırmızılı yöneticilerin erken davranarak bu hafta içinde Everton ile masaya oturacağı öğrenildi.

TEKNİK HEYET ONAYI VERDİ

Geride kalan sezonda hücum hattında büyük sıkıntılar çeken sarı kırmızılı ekibin teknik direktörü Jan Olde Riekerink’in bu transfere onay verdiği öğrenildi. Sarı kırmızılı yöneticilerin yeni aldıkları bir karar ile birlikte bu sezon hocanın istekleri doğrultusunda transfer yapılacağı açıklanmıştı. Ayrıca Riekerink’in Oumar Niasse’nin takıma faydalı olacağını yönetime ilettiği öğrenildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir