Google Giyilebilir Teknolojisini Sunmaya Hazırlanıyor!

Google yazılım yönündeki çalışmalarıyla küresel anlamda yazılım sektörüne yön vermeye devam ederken, giyilebilir teknoloji alanlarına da yeni yatırımlar yapmaya hazırlanıyor.

09 Temmuz 2016 Cumartesi, 05:54
google

Google yazılım yönünde ki sistematik çalışmalarıyla küresel anlamda birçok teknolojinin ve bilginin günümüze ulaşmasına etken olmaya devam ederken, giyilebilir teknoloji alanlarına da yeni yatırımlar yapmaya hazırlanıyor. Birçok akıllı telefona kendi yazılımı olan Android’i entegre eden Google, donanım konusunda da telefon üretici firmalara öncülük ediyor. Şimdi de Android Wear ile çalışacak olan Angelfish ve Swordfish isimli giyilebilir teknolojilerini duyuran Google, saatlerin kullanıcılarına sağlık hizmetlerinde de yardımcı olabilecek özellikler taşıyacağını bildirdi.

GOOGLE ASİSTANT ENTEGRE EDİLMİŞ HALDE GELECEK
Silikon Vadisinde bulunan teknoloji blog yazarlarına göre LTE, GPS ve Kalp Ritmi gibi takipçi özelliklerinin olduğu söylenen Angelfish ve Swordfish akıllı saatler, 43.5 mm genişliğinde bir kasaya sahip olurken, 14 mm kalınlığı ile de estetik bir görünüm kazanacak. Bu saatleri bu kadar önemli yapacak olan şey ise Google Asistant’ın üzerinde bütünleşmiş halde olması diyen teknoloji uzmanları, satış tarihi olarak ise 2017’nin ilk çeyreğini işaret ediyorlar. Google Android Wear ile nasıl bir satış trendi yakalayacak, bekleyip hep birlikte göreceğiz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir