Google’dan 86 Yaşındaki Kullanıcısına Teşekkür!

Ürettiği yazılımlar ve teknolojinin bir ileriye adım atmasında ki rolü itibari ile küresel anlamda bilişim sektörü devi Google, 86 yaşında ki kullanıcısının aramalarından dolayı kendisine teşekkür etti.

18 Haziran 2016 Cumartesi, 02:21
1255228_620x410

Dünyanın en iyi internet araması ve çevrim içi bilgi dağıtımı yapan firması olarak bilinen Google INC, küresel anlamda ürettiği yazılımlar ve teknolojinin bir ileriye adım atmasında ki rolü itibari ile sektörde baskıcı gücünü hissettirmeye devam ediyor. Öyle ki firma, yılda elde ettiği 80 milyar dolarlık gelir ile girdiği her sektörde yeniliklere imza atıyor. Bugün ise bu köklü şirket sosyal medya hesabı üzerinden 86 yaşında ki İngiliz kullanıcısı May Ashworth’a bir teşekkür mesajı yayınladı.

86 Yaşında ki May Ashworth her arama yapacağı cümlenin başına lütfen ve sonuna da teşekkür ederim yazınca, Google buna daha fazla kayıtsız kalamadı ve May’in “Lütfen Roma rakamları ile yazılan bu numaraları MCMXCVIII çevirin, teşekkürler” yazısına torunun Twitter hesabına göndermede bulunarak “Sayın Ben’in büyükannesi. İyi olduğunuzu umuyoruz. Dünyada yapılan milyarlarca aramanın arasından sizinki bizi gülümsetti. Bu arada sorunuzun cevabı 1998. Biz teşekkür ederiz!” Mesajını iletti.

Olay kısa süre içerisinde sosyal ağlarda yankı bulurken, yaşlı kadın kısa sürede internet fenomeni haline geldi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir