Hırvatistan Maçında Büyük Skandal!

Avrupa Futbol Şampiyonası’nda (EURO 2016) D Grubu’nda yer alan A Milli Takım Hırvatistan ile oynayacağı karşılaşma öncesi düzenlenen seremoni töreninde, İstiklal Marşı okunduğu esnada Hırvat taraftarlar tarafından yuhalandı.

12 Haziran 2016 Pazar, 21:08
1465742568870

Bu yıl Fransa’nın ev sahipliği yaptığı Avrupa Futbol Şampiyonası’nda (EURO 2016) D Grubu’nda yer alan A Milli Takımımız Hırvatistan ile oynayacağı karşılama öncesi düzenlenen seremoni töreninde büyük bir skandal ile karşı karşıya kaldı. Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan Parc Des Princes Stadı’nı sabahın erken saatlerinde doldurmaya başlayan Hırvat taraftarlar, müsabaka öncesi düzenlenen seremoni töreninde İstiklal Marşımız okunurken yüksek sesle yuhalamalar ve ıslıklar eşiğinde büyük bir skandala imza attı.

Parc Des Princes Stadı’nda Hırvat futbolseverler tarafından yapılan bu davranış maç öncesi gerginliğe neden oldu. Hırvatların bu davranışı müsabaka öncesi kendileri ile yakından sohbet ederek fotoğraf çektiren Türk taraftarlara karşı yapılan büyük bir terbiyesizlik ve saygısızlık olarak kayıtlara geçti. Maç esnasında da sürekli kötü tezahüratlarda bulunan Hırvat taraftar UEFA Disiplin Kuruluna şikayet edileceği bildirildi. Diğer yandan A Milli Takımımız D Grubundaki ilk maçında Hırvatistan karşısından sahadan 1-0 mağlubiyetle ayrıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir