İftarda Soğuk ve Buzlu Su tüketimine Dikkat!

Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi (KTÜ) Prof. Dr. Murat Topbaş, 11 ayın sulatanı Ramazan ayında bireylerin soğuk ve buzlu su tüketmesinin sağlığına zararlı olacağını belirtti.

19 Haziran 2016 Pazar, 17:26
iftar

Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Topbaş, 11 ayın sulatanı Ramazan ayında bireylerin soğuk ve buzlu su tüketmesinin sağlığına zararlı olacağını belirttiği bir açıklama yaptı. Ramazan ayının yaz ayalarına denk gelmesi ve bunun yanı sıra kavurucu sıcakların ülkeden hissedilmesi nedeniyle bireylerin gün içerisinde vücutlarından su tüketimim daha hazla olacağını belirten Prof. Dr. Murat Topbaş,  iftarla sahur saatler arasında bireylerin su tüketimi konusuna dikkat etmesi ve bunun yanı sıra soğuk içeceklerden kaçınılması gerektiğin ifade etti.

İnsan vücudu için gerekli en büyük unsurun su olduğunu ifade eden Prof. Dr. Murat Topbaş, insanların gün içerisinde ağır işler ve spor yapmaktan kaçınması ve vücudunu susuz bırakmaması gerektiği yönünde uyarıda bulundu. Yaz aylarında olduğumuz için vücudun normalden çok daha fazla su tükettiğini ifade eden Topbaş, bireylerin gün içerisinde kaybettiği suyu iftar ve sahur vakitleri arasında muhakkak alması gerektiğini söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir