İngiltere’de Bayan Milletvekiline Yönelik Silahlı Saldırı!

İngiltere’nin ana muhalefetteki İşçi Partisi milletvekillerinden Jo Cox ismindeki bayan, uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralandı.

16 Haziran 2016 Perşembe, 18:39
1466087252854

Edinilen bilgiye göre silahlı saldırı, İngiltere’nin Birstall semtinde meydana geldi. Alınan bilgilere göre, İngiltere’de, Ülkenin AB’de kalmasına yönelik İşçi Partisi tarafından başlatılan kampanya kapsamında Bristall semtinde açıklamalarda bulunan bayan milletvekili Jo Cox, henüz kimliği belirlenemeyen bir şahsın silahlı saldırısına maruz kaldı. Olayın çevredeki insanlar tarafından ihbar edilmesi üzerine Biristall semtine çok sayıda polis ekibi ve sağlık görevlisi sevk edilirken, polis helikopterleri de silahlı saldırıyı düzenleyen şahsı bölgeden uzaklaşmadan yakalanması için çalışma başlattı.

Diğer yandan gerçekleştirilen silahlı saldırı sonucu yaralandığı belirtilen Jo Jox, ambulans helikopter ile bölgede ismi açıklanmayan bir hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındığı ve durumunun ağır olduğu öğrenildi. West Yorkshire polisi tarafından bölgede yapılan açıklamada,  Jo Jox’un silahlı saldırıya uğradığına dair bir bilgi verilmezken sadece Bristall’da devam eden bir vaka denmekle yetinildi.  İşçi Partisi’nde milletvekili olan 41 yaşındaki 2 çocuk annesi Jo Jox’un geçtiğimiz günlerde İşçi Partisi Genel Başkanı Jeremy Corbyn’i eleştirmesiyle İngiltere medyasında gündeme gelmişti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir