İngiltere’den Bursa’ya Vize Kolaylığı

Geçtiğimiz günlerde referanduma giderek AB’den çıkma kararı alan İngiltere’nin, Bursa’ya ihracat konusunda vize kolaylığı sallayacağı öğrenildi.

29 Haziran 2016 Çarşamba, 18:55
ingiltere-den-bursa-is-dunyasi

Geçtiğimiz günlerde referanduma giderek AB’den çıkma kararı alan İngiltere, ihracat konusunda Bursa iş dünyasına önemli bir ayrıcalık tanıdı. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Haziran Ayı Meclis Toplantısı’nda açıklamalarda bulunan Başkan İbrahim Burkay, İngiltere’nin AB’den çıkma kararının tüm dünya ülkeleri tarafından sürpriz bir gelişme olarak değerlendirdiğini söyledi. Dünya ülkeleri için yeni bir sürecin başladığını ve bu kararın çok önemli bir karar olduğunun altını çizen Başkan Burkay, İngiltere ile Türkiye arasında 10,6 milyar dolarlık bir ihracat yapıldığını söyledi. Türkiye’nin Almanya’dan sonra ihracat alanında faaliyet gösterdiği en büyük ülkenin İngiltere olduğunu ifade eden Başkan Burkay, İngiltere’nin dış ticaret fazlası verilen ender bir ülke olduğunu açıkladı.

İngiltere’nin AB’den ayrılmasının ardından Bursa iş dünyası olarak büyük bir ayrıcalık elde ettiklerine vurgu yapan BTSO Başkanı İbrahim Burkay, Birleşik Krallık Departmanı ile ortak yürüttükleri projeler neticesinde, BTSO meclis ve komite üyelerinin İngiltere’ye artık vizesiz gidebileceğini söyledi. Ayrıca Başkan Burkay, artık tüm dünya ülkeleri için yeni bir sürecin başladığını ifade etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir