Instagram Net Rakam Verdi: 500 Milyon

Sosyal platformlar üzerine en çok kullanıcısı olan yazılımlardan bir tanesi olan Instagram, 500 milyon kayıtlı kullanıcısı olduğunu açıkladı.

21 Haziran 2016 Salı, 23:42
instagram

2010 yılında Kevin Systorm ve Mike Krieger tarafından kurulan ücretsiz fotoğraf paylaşma uygulaması Instagram bu tarihten 2012 yılına kadar kendi bünyesinde büyüyerek 30 milyon tekil kullanıcıya ulaştı. Daha sonra sosyal platformlar üzerinde en çok kullanıcısı olan Facebook tarafından satın alınan Instagram büyük bir atılım yaparak sosyal medya üzerinde en çok kullanıcısı olan uygulamalar arasına girmeyi başardı.

Geçtiğimiz günlerde ara yüzü ve logosunda değişikliklere giderek kullanıcılarına Direct üzerinden video paylaşımı sağlama özelliğini getiren Instagram geniş kitleye hitap ettiği izlenimini kullanıcılarına bir kez daha gösterdi. Daha önceki tasarımıyla birçok kesim tarafından eleştiri odağı olan Instagram, son getirdiği özelliklerle beraber kullanıcılarını mutlu etmeyi başardı.

Bugün Instagram Yöneticileri tarafından yapılan resmi açıklamada, 500 milyon kayıtlı kullanıcı sınırını geçtiklerini ve günlük 300 milyonu aşkın kullanıcının Instagram üzerinden paylaşım yaptığı bilgisi verildi. Alınan veriler bakıldığı zaman Instagram’ın sosyal medya üzerinde en çok kullanıcısı olan 3. sosyal ağ olduğunu söyleyebiliriz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir