Instagram Yeniliklere Doğmuyor

Sosyal platformlar üzerinde bir günde en çok ziyaret edilen sosyal medya uygulamalarında bir tanesi olan Instagram’a çeviri tuşunun geleceği açıklandı.

24 Haziran 2016 Cuma, 01:02
instagram

Sosyal platformlar üzerinde bir günde en çok ziyaret edilen sosyal medya uygulamalarında bir tanesi olan Instagram’a çeviri tuşunun geleceği açıklandı. Yeniliklere doymak bilmeyen Instagram son olarak geçtiğimiz ay içersin de Direct fonksiyonu üzerinden kullanıcılarına video alış-verişi yapma imkanını getirmişti. Son olarak geçtiğimiz günlerde logo ve temasında değişikliklere giden Instagram, bu seferde kullanıcılarının istekleri doğrultusunda çeviri butonu getiriyor.

Facebook tarafından 2012 yılında satın alınmasının ardından büyük bir patlama yapan Instagram, önümüzdeki ay içerisinde Android ve İOS üzerinden getireceği yeni güncellemede çeviri butonunun ekleneceği öğrenildi. Son açıklanan verilere göre yaklaşık 500 milyon ziyaretçisi bulunan Instagram’ın bu özellik sayesinde farklı dillerdeki kullanıcılarının birbirleriyle iletişimlerini kolaylaştırmayı hedefliyor. Diğer yandan kullanıcılar tarafından yapılan yorumların bu özelliğe sahip olup olmayacağı bilinmezliğini koruyor.

Yaklaşık yarım milyon kullanıcısı bulunan Instagram’ın günlük ziyaretçi sayısının 300 milyonu aştığı geçtiğimiz günlerde firma yetkilileri tarafından açıklanmıştı. Diğer yandan  Facebook, 2011 yılından bu yana Microsoft’un Bing tarafından desteklen bu özelliği kullanıyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir