iPhone 7’nin Yeni Kulaklığının Adı: “AirPod”

Apple’ın milyonlarca kullanıcı tarafından merakla beklenen yeni amiral gemisi iPhone 7’nin kulaklığı nasıl olacak tartışmaları devam ederken sürpriz bir gelişme yaşandı.

19 Temmuz 2016 Salı, 03:12
apple-airpods

Apple’ın milyonlarca kullanıcısı tarafından merakla beklenen yeni amiral gemisi iPhone ailesinin de yeni üyesi iPhone 7 hakkında sızıntılar gelmeye devam ediyor. Silikon Vadisinde bulunan teknoloji yazarları kullanıcılar tarafından en çok merak edilen özelliklerden birinin telefonun yeni nesil kulaklıkları olduğunu belirtirken, Apple’ın geçtiğimiz günlerde yeni patent anlaşmaları yaptığın ve bu anlaşmalarda isim hakkını aldığı AirPod’un yeni nesil kulaklıklar ile bütünleştirileceğini belirtiyorlar.

İPHONE 7 İLE BİRLİKTE GELEN KULAKLIKLARIN ADI AİRPOD OLACAK

Apple’ın patentini aldığı AirPod’un hakları iPhone 7 ile sunulacak olan kulaklıklara devredecek olurken, kulaklığın isminden de anlaşıldığı gibi kablosuz olacağı tahmin ediliyor. Bazı kullanıcılar ilginç bir şekilde Twitter üzerinden 3.5 mm lik standart kulaklıkların kullanılmasını isterken, bazı kullanıcılar ise telefonun şarj soketinin olduğu bölgeden aynı zamanda kulaklık girişi yapılmasından yana. Reuters gazetesinin teknoloji yazarlarına göre aynı zamanda bu bir tür çapraz satış tekniği olacak, öyle ki, bu kulaklıklar kutudan çıkmaması dahilinde telefona ek olarak bir ücreti mukabilinde satılacak.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir