IŞİD Saldırısı Sonrası Şok Gelişme, Bakan İstifa Etti!

Irak’ın İçişleri Bakanı Muhammed el-Gabban, geçtiğimiz hafta Bağdat’ta IŞİD tarafından gerçekleştirilen terör saldırısı sonrası bugün görevinden istifa etme kararı aldığını açıkladı.

06 Temmuz 2016 Çarşamba, 17:34
istifa

Irak’ın İçişleri Bakanı Muhammed el-Gabban, geçtiğimiz hafta Bağdat’ta IŞİD tarafından gerçekleştirilen terör saldırısı sonrası bugün görevinden istifa etme kararı aldığını açıkladı. IŞİD tarafından milyonlarca kullanıcısı olan sosyal medya devi Twitter üzerinden saldırı üstlenilince ülke geneline büyük bir gerginlik yaşanmıştı. Resmi rakamlara gören Bağdat’ın kuzeyinde bulunan  Karada semtinde gerçekleşen terör saldırısında 250 kişinin hayatını kaybettiği açıklanmıştı. Saldırı sonra bölgeyi Başbakan Hayda el-İbadi tarafından ziyaret etmiş ve burada halk tarafından ‘hırsız’ diye protesto edilmişti. Yaşanan bu sürecin ardından İçişleri Bakanı Muhammed el-Gabban istifa etmesi yönünde baskılar yapılmıştı.

Diğer yandan Suriye’nin Haseke kentinde geçtiğimiz gün meydana gelen terör saldırısında en az 16 kişinin hayatını kaybettiği bugün ülke basınında yer aldı. Saldırının PKK bağlantılı YPG tarafından kontrol edilen Haseke kentinde gerçekleştirilmesi bir kez daha ülkede gözleri IŞİD’in üzerine çevirdi. Öte yandan görü tanıkları saldırıyı, Salihiye Mahallesi üzerinde birkaç kez görülen motosikletli bir şahıs yaptığını ifade etti. Saldırı sonrası bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldığı öğrenildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir