Jo Cox’a Suikast Düzenleyen Zanlı Mahkemeye Çıkartıldı

İngiltere’nin ana muhalefetinde bulunan İşçi Partisi’nin kadın milletvekiline suikast düzenleyen şahıs bugün mahkemeye çıkartıldı.

18 Haziran 2016 Cumartesi, 19:05
thom

İngiltere’nin AB’de kalmasına yönelik kampanyalar başlatan ve bu doğrultuda seçim bölgesi olan Bristall’e gitmek üzere yol çıkan İşçi Partisi’nin kadın milletvekili Jo Cox yolda silahlı saldırıya uğramasının ardından kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.  Polis ekipleri tarafından bu doğrultuda başlatılan operasyonlar kapsamında 52 yaşındaki Thomas Mair teknik takip sonucu yakalanarak gözaltına alındı. Bugün İngiltere polisi tarafından ifadesi alınan ve Neo-Nazi gruplarla iletişimde olduğu ifade edilen Mair, adam öldürmek, ağır yaralamak ve silah taşımak suçlarından mahkemeye sevk edilerek hakim karşısına çıkartıldı.

Konuyla ilgili saldırganın kardeşi Scott Mair tarafından basın mensuplarına yapılan açıklamada, Abisi Thomas Marin’in son zamanlarda aklı dengesinde sorunlar oluşmaya başladığını ve psikolojik tedavi gördüğünü ileri sürdü. Diğer yandan Thomas Mair’in 40 yıldır aynı evde oturduğu ve 20 yıl önce büyükannesini kaybettikten sonra psikolojik sorunlar yaşamaya başladığı ve akli dengesinin gidip geldiği öğrenildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir