Karaciğerindeki Kitlenden Tek Ameliyatla Kurtuldu

Diyarbakır’da ikamet ettiği öğrenilen 48 yaşındaki bir şahıs, Memorial Diyarbakır Hastanesi’nde geçirdiği başarılı ameliyatla birlikte 14 yıldan buyana karaciğerinde ve böbreğinde büyüyen kitleden kurtuldu.

14 Haziran 2016 Salı, 19:32
DİYARBAKIR’DA YAŞAYAN 48 YAŞINDAKİ HEDİYE ÖZ, 2002 YILINDA KARACİĞERİNDE VE BÖBREĞİNDE OLUŞAN KİTLELERDEN TEK AMELİYATLA KURTULARAK SAĞLIĞINA KAVUŞTU. (İHA/DİYARBAKIR-İHA)

Alınan bilgilere göre, Diyarbakır’da ikamet ettiği öğrenilen 48 yaşındaki Hediye Öz ismindeki bayan, 2002 yılında Diyarbakır’da gittiği bir hastanede karaciğerinde 13 santimetrelik bir kitle olduğunu öğrendi. Bunu üzerine Hediye Öz, ameliyat olmak istediğini doktoruna belirtti. Ameliyatı riskli bularak doktorun yapmadığını belirten ÖZ, sürekli tedavi olduğunu ve ilaçlar aldığını söyledi. Hediye Öz’ün karaciğerindeki kitle 2002 yılında ilk hastaneye gittiği dönemde alınmadığı için zaman içerisinde sürekli büyüdü. Yıllarca sağlığı ile ilgili endişeler yaşayan Hediye Öz, son zamanlarda ağrılarının artması üzerine gittiği hastaneden kitlenin 19 santimetreye ulaştığını ve bunun yanı sıra böbreğinde de bir kitlenin oluşmaya başladığını ve hiç vakit kaybetmeden ameliyat olması gerektiği söyledi.

Hediye Öz, ilk olarak İstanbul’a yada Ankara’da özel bir hastanede ameliyat olmak istediğini daha sonra ise yakın bir akrabalarının önerisi üzerine Memorial Diyarbakır Hastanesi’ne gittiğini söyledi. Burada Prof. Dr. Ercan Gedik ve Doç. Dr. Abdullah Gedik, tarafından ameliyata alınan Hediye Öz, 7 saat süren tek ameliyatla hem karaciğerinde hem de böbreğinde bulunan kitleden kurtularak sağlığına kavuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir