Karpuzlu’da TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı

Aydın’ın Karpuzlu ilçesinde eğitim veren Tekeler Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri tarafından TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açıldı.

13 Haziran 2016 Pazartesi, 22:18
aydinin-karpuzlu-ilcesinin-ilk-tubitak-bilim-fuari-tekeler-ortaokulunda

Aydın’ın Karpuzlu ilçesinde eğitim veren Tekeler Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri tarafından üzerinde uzun süredir çalışmalar yapılan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açıldı. Okul bünyesinde iki açık olacak olan fuarda, öğrenciler tarafından hazırlanan çeşitli projeler ve deneyler sergilenecek. Büyük bir katılım ile düzenlenen açılış törenine Karpuzlu Kaymakamı Durdu Yusuf Arık, Karpuzlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Ağırol, Karpuzlu İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Doğangüneş katıldı. Bir birinden renkli karelerin meydana geldiği Bilim Fuarı’nda ayrıca hazırlanan deneyler ve projeler okul bünyesindeki diğer öğrencilere bilgi olarak aktarılacak.

Düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nın açılışında konuşan Tekeler Ortaokulu Müdürü Hasan Aydoğan, böyle bir fuarın Karpuzlu ilçesinde ilk defa düzenlendiğini söyledi. İlçede gösterdikleri faaliyetlerle örnek okul olduklarını belirten Müdür, Aydoğan, TÜBİTAK Bilim Fuarı’nın geleneksek olarak her yıl düzenleneceğini ifade etti. Aydoğan, çalışmalarının sadece bununla da kısıtlı kalmadığını Erasmus+ ve Beyaz Bayrak çalışmalarını da Tekeler Ortaokulu olarak yaptıklarını ifade etti. Okul Müdürü Karpuzoğlu’nun konuşmalarının ardından Tekeler İlköğretim Okulu öğrencilerinden oluşan Halk Oyunları Ekibi davetlilere unutulmaz dakikalar yaşattı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir