Kolombiya’yı Sarsan İtiraf, “20 Kişiyi Öldürdüm”

Kolombiya’da alınan bir ihbarlar doğrultusunda gözaltına alınan çiftçi, mahkeme heyetine 20 kişiyi öldürdüğünü itiraf etti.

21 Haziran 2016 Salı, 16:00
cinayet

Kolombiya’da 2016 yılının ocak ayında bir kadının kaybolması üzerine başlatılan araştırma ve arama faaliyetleri kapsamında polis ekipleri tarafından şüpheli bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alınan Jaime Ivan Martinez Betancurt ismindeki şahıs, geçtiğimiz gün çıkarıldığı mahkemede ülke gündeminde şok uyandıracak cinsten bir itirafta bulundu. Sabah saatlerinde mahkemeye çıkartılan Matinez Betancurt, 20 kişinin infazını gerçekleştirdiğini itiraf etti.

Kolombiya Başsavcılığı tarafından basına yansıtılan bilgilere göre, polis ekiplerinin, ocak ayında kaybolan ve hakkında arama kararı çıkartılan 51 yaşındaki Maria Galadys Arango ismindeki kadının son olarak görüldüğü yerin, Jaime Ivan Martinez Betancurt’ın çiftliği olduğunu tespit etti. Polisler tarafından kısa süre sonra gözaltına alınan Martinez Betancurt’in ifadesinde Maria Araongo isimli kadın ile eşi ve çocukları dahil olmak üzere toplamda 20 kişiyi öldürdüğünü itiraf ettiği açıklandı.

Diğer taraftan Kolombiya Başsavcılığı tarafından yapılan resmi açıklamada, Jaime Ivan Martinez Betancurt’ın işlediği cinayetlerin son 10 yıl içerisinde gerçekleştirildiği ve çoğu kadın olduğu bilgisi aktarıldı. Adli tıp uzmanları tarafından vahşi cinayetlerin gerçekleştirildiği çiftlikte kadavra kalıntıları aranmaya başladığı öğrenildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir