Kutsal Toprakta Patlama: 6 Ölü

Suudi Arabistan’ın Katif kentinde ve Kutsal kent Medine’de terör saldırısı düzenlendiği ve 6 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

05 Temmuz 2016 Salı, 10:00
040720162036513506150_2

Dünya basına son dakika olarak düşen terör saldırısında Suudi Arabistan’ın Katif kentinde 2 ve Kutsal kent Medine’de ise, Mescid-i Nebevi 1 olmak üzere 3 patlamanın meydana geldiği belirtildi. Görgü tanıkları tarafından verilen bilgiye göre, Katif kentinde meydana gelen patlamanın ardından etrafa insan parçalarının sıçradığı ve insanların paniğe kapılarak etrafa kendini attığını ifade edildi.

Suudi Arabistan’ın Katif kentinde ilk patlamanın hemen ardından bir patlamanın daha meydan geldiği belirtildi. İkinci saldırının ise Şeyh Ferec El-Amran Camii yakınlarında gerçekleştirildiği ve her iki saldırıda da can kaybının yaşanmadığı açıklandı. İkinci saldırı hakkında görü tanıkları tarafından yapılan açıklamada, saldırının otomobil ile düzenlendiği ifade edildi. Ayrıca saldırı sonrası parçalanan insan uzuvlarının canlı bombaya ait olduğu ileri sürüldü.

Diğer yandan düzenlenen iki saldırıdan bir süre sonra Kutsal kent Medine’de bir patlama meydana geldiği ülkenin resmi yayın organı olan Al-Arabiya televizyonu tarafından açıklandı. Saldırının güvenlik noktasına yakın bir bölgede meydana geldiği ve 2’si sivil 6 kişinin hayatını kaybettiği Al-Arabiya televizyonu belirtildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir