Lice’de PKK’ya Ağır Darbe

TSK tarafından Diyarbakır’ın Lice ilçesinde başlatılan operasyonlarda, terör örgütü PKK mensupları tarafından kullanılan çok sayıda mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

02 Temmuz 2016 Cumartesi, 15:34

3717 Sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından terör örgütü PKK mensuplarına yönelik başta Doğu ve Güneydoğu olmak üzere ülke genelinde başlatılan operasyonlara bir yenisi de geçtiğimiz günlerde Diyarbakır’ın Lice ilçesinde başlatılmıştı. Gece gündüz çatışmaların devam ettiği Lice’de terör örgütü PKK’ya ağır darbenin indirildiği Diyarbakır Valiliği tarafından bugün açıklandı.

Valilikten yapılan açıklamada, Diyarbakır’ın Lice ilçesinde terör örgütü PKK ve finansman desteği uyuşturucuya yönelik,  7’nci Kolordu Komutanlığı idaresinde, asker, jandarma, emniyet ve geçici köy korucularından oluşan güvenlik kuvvetlerinin desteği ile 23 Haziran’da başlayan Bayrak-14 Şehit Jandarma Teğmen Abdülselam Özatak Müşterek Özel Birlik Operasyonu’nun sürdüğü belirtildi.

Operasyonda, Lice ilçesine bağlı Seyrek Köyü yakınlarında güvenlik güçlerinin arama tarama faaliyetleri yürüttüğü ve tespit edilen sığınaklarda yapılan aramalarda,  350 adat varil içerisine gömülü 55 bin kök kenevir, el yapımı bomba yapımında kullanılan patlayıcı düzenekleri ve 350 adet kıyafet ele geçirildiği ifade edildi. Ayrıca Valilik tarafından yapılan açıklamada, bölgede operasyonların devam edeceği bilgisine yer verildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir