Maliye Bakanı Ağbal TSO İftarına Katıldı!

Maliye Bakanı Ağbal memleketi çorumda TSO tarafından düzenlenen iftar programına katılırken burada gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

18 Haziran 2016 Cumartesi, 03:42
28830

Maliye Bakanı Ağbal memleketi çorumda TSO tarafından düzenlenen iftar programına katılırken burada gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin bulunduğu coğrafyada kendisine gıptayla bakılan bir ülke olduğunu ve diğer ülkelerin vatandaşlarının Türkiye vatandaşlığına geçmek istediğini belirtirken, bu noktada yapılan Turkuaz Kart çalışmalarına değindi. Turkuaz Kart’ın Türkiye’ye yatırım yapan yabancılara verileceğini belirten Ağbal, İspanya’nın bu işlem ile ülke ekonomisinde yaptığı kazanca dikkat çekti.

Türkiye’nin 14 yıllık istikrarı ve siyaset oluşumu neden ile küresel ekonomilerde yaşanan dalgalanmalardan etkilenmediğini belirten Ağbal, Avrupa Ülkelerinin 2016’nın ilk çeyreğinde küçülmeye giderken Türkiye’nin yakaladığı yüzde 4.8’lik büyüme oranının altını çizdi. Bu büyümelerin ve grafiklerin 2023 hedefleri doğrultusunda hızla devam edeceğini belirten Ağbal, Bakanlar Kurulunda alınan reformları işaret etti. Ağbal son olark, Bakan olarak memleketi Çorum’da iftar yapmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti de dile getirirken, Çorum’un daha da gelişmesi anlamında da çalışmaların devam edeceğine söz verdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir