MHP’den Ekonomiye Zombi Benzetmesi!

65. Dönem Hükümeti tarafından getirilen ekonomi paketine eleştiride bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu, paketin ülkede zombi büyüme yaşattığını ifade etti.

16 Haziran 2016 Perşembe, 15:32
099D0B77-72A5-417E-AD26-4F62BE0B66F5_17919433

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu, gün içerisinde düzenlediği basın toplantısında, 65. Dönem Hükümeti tarafından getirilen ekonomi paketlerine atıfta bulunarak, paketin ülkede zombi derecesince bir büyüme sağladığını, kişi başına düşen milli gelirin 169 dolar fakirleştiğini ve özellikle son dönemde Türkiye’de işsizlik rakamlarının tek hanelerden çift hanelere çıktığını ve istikrarsız bir döneme girildiğini söyledi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Tanrıkulu, hükümet tarafından getirilen yeni ekonomi paketleri nedeniyle, Türkiye’nin duvara toslamakta olduğunu belirtti. Ekonomi paketlerinin içeriğine bakıldığında ekonomi yönetimim  Türkiye’nin mevcut sorunlarının dışarısında olduğunun gözler önüne serildiğini ifade eden Ahmet Tanrıkulu, Türkiye’de yatırımlarda bulunan yerli ve yabancı yatırımcıların ekonomi paketinden ötürü tedirgin olduğunu açıkladı. İktidarın ekonomi ve hukuk sistemi koşunda taviz verdiğini ve her iki alanda ihtiyaç duyulan yapısal reformlar yerine günü kurtarmak adına çalışmalarda bulunduğunu ileri süren Başkan Yardımcısı Tanrıkulu, hükümet tarafından ileri sürülen paketlerinin insanlara kalıcı çözümler gibi sunulduğunu söyledi. Başbakan Binali Yıldırım tarafından ilk gurup toplantısına sarf edilen sözlere değinen Tanrıkulu, ülkede faaliyet gösteren yatırımcıların derdinin halının turkuaz olması yada başka bir renk olması değil şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir