Microsoft, Chrome’a Batarya Katili Dedi

Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından birisi olan Microsoft, yaptığı araştırmada Chrome’un çarpıcı yönlerini ortaya koydu.

21 Haziran 2016 Salı, 00:00
pil

Windows, Xbox ve Lumia gibi dünya çapında milyonlarca insan tarafından kullanılan ürünlere imzasını atan, 1975 yılında Amerika Birleşik Devletleri’inin Federal Eyaleti Washington’un Seattle kentinde kurulan Microsoft şirketi geçtiğimiz gün, sosyal medya kullanıcıları arasında ses getiren bir açıklamayı kamuoyuna duyurdu.

Sergey Brin ve Lawrance Page isimli iki üniversite öğrencisi tarafından kurulmasının ardından sahip olduğu algoritmalar sebebi ile dünyanın en büyük arama motorlarından birisi haline gelen Google tarafından geliştirilen web tarayıcısı Chrome’un son günler içerisinde yoğun bir şekilde, dizüstü bilgisayar bataryalarını olumsuz yönde etkilemesinden şikayet eden kullanıcıların taleplerini dikkate alarak bir araştırma yapan Microsoft görevlileri,  yayımlanması gündemde olan son güncellemesi ile bahsedilen sorunlara çözüm getireceğini belirten Chrome tarafından yapılan açıklamaların gerçeği yansıtmadığını ortaya koydu.

Web tarayıcıların güç tüketimine olan etkilerini farklı bilgisayar üzerinde denediklerini belirten Microsoft yetkilileri, yapılan açıklamalar neticesinde Chrome’un popüler sitelerde gezinme değerlerinin ölçülerek diğer web tarayıcılarına göre dizüstü bilgisayarların bataryalarını daha kısa sürede bitirdiğini açıkladı. Öte yandan Chrome’un bataryayı tüketme süresinin 4 saat 19 dakika olduğunu belirten Microsoft yetkilileri Edge isimli tarayıcının 7 saat 22 dakikaya kadar çıkabildiğini vurguladı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir