Microsoft’tan Tarih Açıklaması

Microsoft tarafından yapılan açıklamada, çıkarıldığı tarihten bu yana kullanıcıları tarafından eleştiri oklarına maruz klan Windows 10’un Ağustos ayında güncellemeye gideceği belirtildi.

30 Haziran 2016 Perşembe, 01:40
windows-10

Çıkarıldığı tarihten bu yana kullanıcıları tarafından eleştiri oklarına maruz klan Windows 10’un Anniversary güncellemesine gideceği geçtiğimiz günlerde konuşulmaya başlamıştı. Yazılım devi Microsoft tarafından yapılan açıklamada, Windows 10 üzerinde görülen teknik hataların giderileceği bir güncellemeye gidildiği belirtildi. Anniversary güncellemesi hakkında daha önce tarih vermeyen Microsoft, suskunluğunu bozdu ve kullanıcılarına 2 Ağustos 2016 tarihini beklemesini söyledi. Güncellemede sadece hataların giderilmeyeceğini ve kullanıcılarına öze kişileştirmelerin geleceğinin müjdesini veren yazılım devi, arayüz de büyük bir değişikliğe gidileceğini belirterek, kullanıcılarına daha rahat bir kullanım alanı sunulacağını açıkladı. Öte yandan Microsoft, daha önce kullanıcılarına resmi internet sitesi üzerinden duyurduğu Gece Modu özelliğini Anniversary güncellemesine getireceğini açıkladı.

Yazılım devi Microsoft bu güncellemeyi 11 Mart 2016 tarihinde düzenlediği Build geliştirici organizasyonunda kullanıcılarına duyurmuştu. Anniversary güncellemesi ile kullanıcıları tarafından tam not almak isteyen Microsoft, bunun yanı sıra güncellemeye Edge’e eklenti desteğini de getireceği öğrenildi. Hello ile Cortana’ya bazı küçük geliştirmeler getirmeyi hedefleyen firmanın yeni güncelleştirmesi hakkında yaptığı açıklama, kullanıcılarını heyecanlı bir bekleyişe sürükledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir