Mustafa Aşkar Özür Diledi

TRT ekranlarında yayımlanan iftar programında sarf ettiği sözlerin büyük bir tepki almasının ardından Mustafa Aşkar özür dilediğini kamuya duyurdu.

14 Haziran 2016 Salı, 01:31
trt-ilahiyatcisi-nam-917198fc00456824dfd5

Geçtiğimiz gün TRT ekranlarından yayımlanan bir iftar programına konuk olan Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim görevlilerinden Prof. Dr. Mustafa Akşar, programda sarf ettiği ‘ Namaz kılmayan hayvandır’ sözlerine sosyal medya üzerinden çığ gibi büyüyen tepkilerin ardından özür dilemek zorunda kaldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Halkla İlişkiler ve Basın Müşavirliği tarafından yapılan kınama açıklamasına, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı’nın da ‘ Sağduyu sahibi hiçbir Müslümanın kabul edemeyeceği sözler sarf edilmiştir, Mustafa Aşkar’ın sözlerinde suç teşkil eden bir ifadenin tespit edilmesi durumunda olay hukuki boyuta taşınabilir’ açıklamasının da eklenmesinin ardından sözlerinin çarpıtıldığını iddia eden Aşkar, tüm Türk halkından özür dilediğini dile getirdi.

Prof. Dr. Mustafa Aşkar özür açıklamasında ‘TRT’de ekranlarında izleyici ile buluşan ‘Ramazan Sevinci’ isimli programda gayri ihtiyari olarak maksadımı aşan ifadeler sarf ettiğimden dolayı özür dilediğimi bildiririm. Üzülerek söylemeliyim ki sözlerim yanlış anlaşıldı. Öte yanandan sözlerimden farklı anlamlar çıkararak çarpıtıcı yorumlarda bulunan şahsiyetlerin ifadelerini kendilerini bağlar’ dedi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir