Numan Kurtulmuş: “Sadece PKK’yla Mücadele Etmiyoruz”

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı Ve Başbakan Binali Yıldırım tarafından kurulan 65. Dönem Hükümetinde görevine Başbakan Yardımcılığı olarak kaldığı yerden devam eden Numan Kurtulmuş Ordu’nun Fatsa ilçesinde basın mensuplarına gündeme dair açıklamalarda bulundu.

18 Haziran 2016 Cumartesi, 15:33
numan-kurtulmus

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı Ve Başbakan Binali Yıldırım tarafından kurulan 65. Dönem Hükümetinde görevine hükümet Sözcülüğü ve Başbakan Yardımcılığı olarak kaldığı yerden devam eden Numan Kurtulmuş, ziyaret ve davetlerde bulunmak üzere Ordu’nun Fatsa ilçesine geldi. Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, AK Parti İl Başkanı ve belediye başkanları tarafından karşılanan Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, VIP salonunda basın mensuplarına gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 65. Dönem Hükümetinin göreve gelmesiyle birlikte ülke genelinde terör örgütü mensuplarına yönelik daha sık çalışmaların başlatıldığını söyledi. Bu kapsamda terör örgütü ile sıkı ve zorlu bir mücadele verildiğini ifade eden Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş, PKK terör örgütünün sadece birkaç bin kişiden oluşan bir örgüt olmadığını, arkasında dış güçlerin olduğunu söyledi. PKK’ya dış güçlerin lojistik, maddi, ekonomik, ve siyasi desteğin verildiğini belirten Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, sadece PKK ile değil arkasında bulunan dış güçlerle de mücadele içerisinde olduklarını söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir