Piri Reis Lisesi Amerika’da

Adana Piri Reis Anadolu Lisesi öğrencileri Amerika Birleşik Devletleri’ne giderek bilimsel 12 gün süren turlara katıldı.

16 Temmuz 2016 Cumartesi, 18:29
lise-ogrencileri-nasa-ile-canli-baglanti-kurdu

27 Haziran 2016 tarihinde Adana’dan Amerika Birleşik Devletleri’nin New York Eyaleti’ne doğru yola çıktığı belirtilen Adana Piri Reis Anadolu Lisesi Öğrencilerinin, Amerika Birleşik Devletleri Federal Hükümeti tarafından öğrencileri bilime teşvik etmek maksadıyla düzenlenen organizasyon kapsamında ülke genelinde faaliyet göstermekte olan uzay müzelerini ve araştırma merkezlerini ziyaret etti.

ABD’deki bilim turunun tamamlanmasının ardından Türkiye’ye geri dönüş yapan öğrenci kafilesinin lideri olarak basın toplantısı düzenleyen Adana Piri Reis Anadolu Lisesi okul müdürü Murat Koçer’in konuşmasına ‘Öğrencilerimizin bilimle içli dışlı olması ve gelecekte ülkesine faydalı birer birey olması maksadıyla gerçekleştirdiğimi tur kapsamında öğrencilerimizin unutulmaz deneyimlere imza attığı kanaatindeyim.’ İfadelerini kullanarak başladı.

Düzenlenen tur kapsamında Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi’nin ( NASA ) bir çok uzay uçuşunun gerçekleştirildiği uzay üssü olan Kennedy Uzay Üssü’nün de ziyaret edildiğini belirten Murat Koçer ‘Bilim merkezine düzenlenen ziyaretlerin, öğrencilerin bir vizyona ve bir misyona sahip olması açısında sağladığı katkıları anlatmak istesem zamanımız yetmeyebilir’ ifadelerini kullandı. Ziyaretlere devam edileceği yönünde görüş bildiren okul müdürünün önümüzde ki günlerde yeni bir açıklama yapacağı bildirildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir