Pokemon Go’ya Reel Mekanlardan Reklam Finansı

Geçtiğimiz günlerde akıllı telefonların marketlerine gelen kısa sürede milyonlarca kullanıcı kitlesine ulaşan Pokemon Go oyunu, reel mekanlardan da reklam almaya başladı.

17 Temmuz 2016 Pazar, 05:52
maxresdefault

Geçtiğimiz günlerde akıllı telefonların marketlerine gelen kısa sürede milyonlarca kullanıcı kitlesine ulaşan Pokemon Go oyunu, reel mekanlardan da artık reklam almaya başladı. Sadece bir haftalık bir süreçte şirketin borsaya bildirilen değeri 12 milyar dolar artış gösterirken, aktif kullanıcı sayısının ise an itibari ile 250 milyonu aştığı söyleniyor. Bütün bu gelirlerinin yanında, reel mekanlar ve sektörel işletmelerden de teklifler almaya başlayan Pokemon Go, sürecin değerlendirildiğini söyledi.

Niantic ve Nintendo ŞİRKETLERİNE PARAYI BASTIRAN REKLAM VEREBİLECEK

Oyunun yapımcısı olan Niantic ve Nintendo şirketlerinin ciddi manada gelir elde ettiği yapılan analizler ile ortaya koyulurken, şirketlerin artık reel mekan ve sektörel işletmelerden de reklam alacağı iddia ediliyor. Uzmanlar sektörel işletmelerin müşteri kitlesini arttırmak adına, Pokemon Go’da bulunan sanal karakterlerin lokasyona yönlendirileceğini dolayısı ile o karakterleri avlamak isteyenlerin mekana zorunlu olarak geleceğini belirtirken, oyunun sektörel işletmelerin mali tablolarına bile olumlu, olumsuz yansımalarının olduğunun altını çizdi. Emlak piyasasına da bir tür etki olmasını beklediklerini söyleyen uzmanlar, sanal karakterlerin daha yoğun olduğu bölgelerde emlak piyasasının da artış göstereceğini ifade ettiler.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir