Ramazan Bayramı’nda Beslenmeye Dikkat!

Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala Ağrı İl Sağlık Müdürü Cesim Solhan, vatandaşları besleme hususunda uyardı.

03 Temmuz 2016 Pazar, 16:14

Ramazan ayının bitimine sayılı günler kala uzmanlar tarafından bayramda beslenme konusunda dikkat edilmesi gereken konular hakkında açıklamalar gelmeye devam ediyor. Ağrı İl Sağlık Müdürü Cesim Solhan tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, bireylerin Ramazan ayı boyunca 2 öğün yemek tüketmeye vücutlarının alıştığı ifade ederek, bayram sabahı insanların gıda tüketimi konusunda vücutlarına bir anda yükleme yapmamaları gerektiğini söyledi.

Bireylerin 1 ay boyunca oruç tuttukları için bayramda psikolojik olarak aşırı yemek yeme eğilimde olacağını ifade eden Müdür Solhan, vücuda aşırı gıda yüklenmesi durumunda mide spazmı ve sindirim sisteminde bozukluk meydana gelebileceğini belirtti. Gelenek ve göreneklere bağlı olarak vatandaşların bayramda misafirliklere gideceğini ve burada ikramlara maruz kalacağına değinen Müdür Solhan, gıda tüketimi konusunda bireylerin dikkat etmesi gerektiğini yoksa sonuçlarının ağır olabileceğini söyledi.

Bireylerin vücutlarına biranda yükleme yapması sonucu kilo alma gibi sorunlarında meydan gelebileceğini belirten Müdür Solhan, vatandaşları bayramda yiyecek tüketimi konusunda hassas olması yönünde uyardı. Ayrıca Müdür Solhan, vatandaşların Ramazan Bayramı’nı kutladığını da açıkladı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir