Rusya Hamlesi Silifkeli Üreticileri Sevindirdi

Silifke Atayurt Hal Derneği Başkanı Çavuş Ali Türer, Rusya ile Türkiye’nin ikili ilişkilerinin düzelmesinin, üreticileri sevindirdiğini söyledi.

11 Temmuz 2016 Pazartesi, 00:09

Silifke Atayurt Hal Derneği Başkanı Çavuş Ali Türer, Rusya ile Türkiye’nin ikili ilişkilerinin düzelmesinin, üreticileri sevindirdiğini söyledi. Rusya ile uçak düşürülmesi hadisesinden sonra tüketicilerin duraklama dönemine geçtiğini ve üretilen mahsullerinde üreticilerin ellerinde kaldığını ifade eden Başkan Ali Türer, Rusya ile olan ikili ilişkilerin normalleşme sürecine girmesinin etkisini üreticilerin görmeye başladığını belirterek, sürecin bu şekilde ilerlemesinin hem üreticiler için güzel olacağını hem de önlerinin açılacağını söyledi. Kriz döneminde üreticilerin mağdur olduğunu ve özelikle çilek üreticisinin Rusya tarafından uygulanan ambargondan büyük oranla etkilendiğini ifade eden Başkan Ali Türer, bunun yanı sırada halcilerin ve komisyoncularında yaşanan krizden etkilendiğini belirtti.

Mavi Marmara Gemisine İsrail Ordusu tarafından saldırılmasının arından Gazze’de başlayan ambargonun ve ikili ilişkilerden kaynaklanan krizin varılan mutabakat ile aşılmasının ardından Rusya ile atılan bu adımın Türkiye’yi ileriye taşıyacağını düşündüğünü ifade eden Başkan Ali Türer, atılan adımları ihracatçılar olarak olumlu karşıladıklarını söyledi. Ayrıca Başkan Ali Türer, Rusya ile ticari ilişkilerin iyileştirme dönemine girmesinin meyvelerini ihracatçılar olarak şimdiden toplamaya başladıklarını açıkladı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir