Sağlık Bakanlığı’ndan Rize’ye Yaşam Aracı

65. Dönem Hükümetinin göreve gelmesiyle birlikte devrim niteliğinde kararların altına imza atarak çeşitli kampanyalar düzenleyen Sağlık Bakanlığı, Rize’ye ‘Sağlıklı Yaşam Aracı’ standı açtı.

21 Haziran 2016 Salı, 19:30
auto-rize-de-saglikli-yasam-araci-hizmete-gir-8546525_x_o

65. Dönem Hükümetinin göreve gelmesiyle birlikte devrim niteliğinde kararların altına imza atarak çeşitli kampanyalar düzenleyen Sağlık Bakanlığı, çeşitli hastalıklara yönelik farkındalık oluştura bilmek adına Rize’ye ‘Sağlıklı Yaşam Aracı’ standı açtı. Büyük bir katılım ile birlikte açılan stantta eğitici animasyon, video, film ve çizgi filim izletiliyor. Bunun yazı sıra stantta İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından görevlendirilen şahıslar bilgilendirici broşürler dağıtılıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Rize Halk Sağlığı Müdürü Mustafa Tepe, bireyleri sağlık konusunda yeterince bilgilendirmek adına bu stanttın açıldığını ifade etti. İnsanların Farkındalık ve kontrol yeteneklerini arttırmanın sağlık açısından önemli olduğunu belirten Müdür Tepe, bu stantların Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye’nin tüm bölgelerine açılacağını müjdesini verdi. Açılan bu stantlar sayesinde halkın sağlık okuryazarlığının artacağına inandığının altını çizen Müdür Tepe, Sağlık Bakanlığı tarafından verilen hizmetlerin artık tüm kesimler tarafından görüleceği ve buna en büyük örneklerden bir tanesinin de sağlıklı yaşam aracı olduğunu söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir